Dzień Dziecka w DSK 4 czerwca 2016

Dzień Dziecka zawsze jest związany z radością, beztroskim dzieciństwem, zabawami i prezentami.

Ale są dzieci, które spędza ten dzień w szpitalnych ścianach. Każda choroba lub niedomagania dziecka jest przykre. Każdy rodzić chce, żeby jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Nie zawsze tak bywa, niestety są choroby – straszne , groźne i te mniej poważne. Ale każde dziecko ma prawo być szczęśliwym nawet podczas pobytu w szpitalu.

Kilka lat temu, moja córka ten dzień „świętowała” na oddziale onkologii. Nie było prezentów i zabaw. I ja pamiętam łzy i smutek, którzy towarzyszyły jej tego dnia.

Stąd zrodził się pomysł organizacji Dnia Dziecka w szpitalu DSK w Lublinie.

Wiemy, jak ciężko jest dzieciom w szpitalnych ścianach. Jak tęsknią za dzieciństwem. Chcieliśmy przynieść uśmiech do Szpitala .Dzięki życzliwości ludzi udało się nazbierać świetne prezenty dla każdego dziecka w szpitalu i zabawki dla świetlic szpitalnych. Przygotować program imprezy na auli na której świetnie się bawiły dzieciaki. Nie zostali zapomniane dzieci na onkologii, do których przyszły Strażacy, Pani z Komendy Wojewódzkiej Policji, Aktor Teatru Andersena Bogusław Byrski. Do każdego dziecka w szpitalu, które nie mogło wziąć udział w imprezie na auli, przyszły przedstawicieli Policji i Sztukmistrze, nie został zapomniany i słodki poczęstunek dla dzieci. Wszystkim osobom, którzy nam pomagali serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia z Dnia Dziecka na Onkologii