Pomóc dla Dzieci z Domu Dziecka z Mariupola

Pomóc dla Dzieci z Domu Dziecka z Mariupola

Rozpacz, ból, strach. Łzy i smutek niewinnych dzieci. Niepewność jutra. Kiedy zakończy się koszmar wojny? Ucieczka w pośpiechu, przy odgłosach wybuchających bomb. Życie w obcym, nieznanym miejscu. To doświadczenia dzieci z Domu Dziecka z Mariupola, które przebywają obecnie pod Lublinem. Ich życie już nigdy nie będzie takie samo… Dzisiaj szczególnie potrzebują troski i opieki ze strony dorosłych!

60 dzieci, od 6. do 17. roku życia. Zostały cudem wywiezione ze zbombardowanego Mariupola, o którego tragedii słyszymy codziennie w mediach. Przeżyły ogromną, niemożliwą do wyobrażenia traumę. Teraz, pomimo że przebywają już w bezpiecznym miejscu, potrzebują naszej pomocy, aby poradzić sobie ze krzywdą, której doświadczyły. Chcemy im pomóc zacząć nowe życie, pełne radości, zabawy i bezpieczeństwa. Nie dość, że zostały pozbawione rodziców, to jeszcze musiały zmierzyć się traumą związaną z wojną.

Dzieci obecnie nie mają możliwości kontynuowania nauki. Szkoła w Kazimierzu z powodu zbyt dużej liczby uczniów, nie była ich w stanie przyjąć. Młodzież nie uczy się, nie ma żadnego zajęcia, które odciągnęłoby ją od myślenia o trudnej rzeczywistości wojny. Dlatego laptopy i tablety pozwolą im na „powrót do szkoły”, posłużą im do nauki i zabawy.

Aby ci młodzi uchodźcy mogli być zdrowi i dobrze się rozwijać, potrzebują także zdrowego jedzenia, a najbardziej warzyw i owoców, jak również wszelkiego rodzaju produktów mlecznych z bifidobakteriami – czyli jogurtów, kefirów, itp. Konieczna jest też pomoc fizjoterapeutyczna, więc potrzebujemy mat ortopedycznych do ćwiczeń, narzędzi do terapii integracji sensorycznej, przyrządów do ćwiczeń motoryki małej i dużej.

Jak widzicie, potrzeb jest co niemiara. Dlatego zwracamy się do Waszych dobrych serc o pomoc finansową! Świat dziecka powinna wypełniać zabawa, śmiech i radość, a nie bomby, pożary, wszechobecny strach. Każde dziecko zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo. Mimo trudnych doświadczeń los dzieci z Mariupola można zmienić! Razem możemy sprawić, że ich życie odmieni się na lepsze!

https://www.siepomaga.pl/dom-dziecka-z-mariupolu

Numer konta:
PL 36 1750 0012 0000 0000 3439 6043
Euro PL05 1750 0012 0000 0000 3551 5011
Dolary PLUSA 33 1750 0012 0000 0000 3551 5089

Lista zaktualizowanych potrzeb ⇓

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Z5YHEx2KuOVYpN2sud9eStfK7lF82VPdhoA_Y5qqpnc/edit?usp=sharing