Brak produktów w koszyku.

Fundacja

Gdy Liczy się czas

Odczarowujemy rzeczywistość onkoDzieci! Działamy w  zakresie ochrony zdrowia i pomocy społecznej, realizowanej przez świadczenie pomocy rodzinom dotkniętych chorobą nowotworową. Tworzymy, promujemy i realizujemy programy mające na celu pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. Organizujemy zajęcia edukacyjne oraz rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, w szczególności z rodzin wieloproblemowych, rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym oraz rodzin dotkniętych chorobą nowotworową. Prowadzimy akcje w szpitalach w Warszawie, Lublinie, Katowicach, Kielcach. Spełniamy marzenia dzieci, organizujemy wyjazdy rehabilitacyjne, prowadzimy akcje Wylosuj Anioła, Piękna Mama, #OnkoOkno dla dzieci z chorobą nowotworową i ich opiekunów. Kupujemy rzeczy na oddział (np. łóżka dla rodziców, pralkę, suszarkę, telewizory na sale). Pisali i mówili o nas ogólnopolskie i regionalne media.

Prężnie działamy od 2016 roku. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Psychoonkologicznym, portalem Onkorodzice.pl, Stowarzyszeniem Onkoludki, Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi i innymi organizacjami. Jesteśmy członkami Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Klastry Usług Medycznych i prozdrowotnych Medycyna Lubelska, w zrzeszeniu organizacji Sieć dla Zdrowia Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Prowadziliśmy akcje w szpitalach w Warszawie, Lublinie, Katowicach, Kielcach. Spełniamy marzenia dzieci, organizujemy wyjazdy rehabilitacyjne, prowadzimy akcje Wylosuj Anioła, Piękna Mama, Bieg i Dzień w Piżamie, #OnkoOkno dla dzieci z chorobą nowotworową i ich opiekunów. Prowadzimy zajęcia rozwojowe i warsztaty m.in. z arteterapii, jogi, malarstwa, tańca w naszym Piżama Centrum w Lublinie. Kupujemy rzeczy na oddziały (np. łóżka dla rodziców, pralkę, suszarkę, telewizory na sale). Pisali i mówili o nas ogólnopolskie i regionalne media. Nasze Akcje były w Pytaniu Na Śniadanie, Express Reporterów, regionalnych TV.

Widzimy nowe horyzonty do działania jak i wzrastające potrzeby, a ostatnie czasy szczególnie podkreślają, jak ważne jest zdrowie i wsparcie chorych, dlatego każdego dnia jeszcze bardziej staramy się rozwijać. Nasze Akcje na Facebook (Wylosuj Anioła, Piękna Mama, Bieg w Piżamach) śledzi ponad 50 000 użytkowników. Razem z naszymi partnerami i wami – naszymi aniołami, tworzymy bajkę i magiczny świat dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

Obejrzyj film
Śpieszmy, się czynić dobro!

Zostań częścią bajki, którą piszemy

pomagamy-ikona

Pomagamy

Rodzicom i dzieciom na oddziałach onkologicznych, Dzieciom z domów dziecka w Ukrainie, onkonastolatkom

Tworzymy

Społeczność Aniołów Dobra i Miłości - zmiana na dłuższy tekst - Społeczność Aniołów Dobra i Miłości, bezpieczną przestrzeń dla osób w trakcie i po chorobie onkologicznej oraz z osób z traumą. 

budujemy-ikona

Budujemy

Piżama Centrum w Lublinie i Warszawie, Bajkowe centrum rehabilitacyjne dla onkodzieci
działamy-ikona

Działamy

W Polsce, w Ukrainie i na arenie międzynarodowej, współpracujemy z międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi
opinie

Co o nas mówią